سیل در آلمان؛ صدها نفر خانه‌های خود را تخلیه کرده‌اند

باران‌های سیل‌آسا در روزهای اخیر وضعیتی بحرانی در بخش‌هایی از آلمان به وجود آورده است. آب سدها سرریز شده و رودخانه‌ها طغیان کرده‌اند. صدها نفر مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند.

وضعیت در ایالت‌های شرق آلمان از جمله در زاکسن-آنهالت و تورینگن و در ایالت نیدرزاکسن بحرانی است. امدادگران با تمام قوا به مبارزه با سیلاب‌های مداوم ادامه می‌دهند. بالاترین سطح آب در اطراف رودخانه “البه” است که در نتیجه بارندگی شدید و ذوب شدن برف در کوه‌های منطقه بوده است.

پس از چند روز بارندگی مداوم، سدهای آلمان در حال سرریز شدن هستند. برخی مناطق تخلیه شده‌اند. صدها نفر در تعطیلات کریسمس به دلیل سیل مجبور به ترک خانه های خود شدند و اگر این وضع ادامه پیدا کند، احتمال تخلیه مناطق بیشتری وجود دارد.

مقامات ایالت‌های نیدرزاکسن و زاکسن-آنهالت از دو روز پیش اعلام کردند که وضعیت در چند روز آینده متشنج خواهد بود. در ایالت زاکس آنهالت در شرق آلمان از ۱۸۰ نفر از ساکنان شهر تورونگن خواسته شد که به خاطر سرریز شدن سد “کلبرا” برای تخلیه احتمالی آماده شوند.

صدها نفر همچنین مجبور شدند در تعطیلات کریسمس در شهرهای رینتلن در ایالت نیدرزاکسن، و ویندهاوزن در ایالت تورینگن، خانه‌ها و آپارتمان های خود را ترک کنند. بارش باران‌های شدید در سایر ایالت‌های آلمان نیز باعث سرریز شدن بسیاری از رودخانه‌ها شده و اطراف آنها را به مناظر آبی بزرگ تبدیل کرده است.

ورود به شهر ویندهاوزن از بعد از ظهر سه شنبه ممنوع شد تا دسترسی امدادگران آسان‌تر شود. به گفته سخنگوی پلیس از اوایل صبح چهارشنبه وضعیت آرام‌تر شده است.

اما وضعیت در ناحیه گوسلار در ایالت نیدرزاکسن (شمال آلمان) ثبات کمتری دارد. در آنجا سد “اوکر” در کوه‌های هارتس به حداکثر ظرفیت خود رسیده است. چندین جاده در نزدیکی رودخانه اوکر بسته شد.

سدهای دیگری در نورتهایم در جنوب نیدرزاکسن و اوپلنگن در ناحیه “لییر” شکسته‌اند. امدادگران تلاش می‌کنند تا مناطق اطراف ‌آنها را با موانعی از کیسه‌های شن ایمن کنند. درسدن از جمله شهرهایی است که تلاش می‌شود با کیسه‌های شن در برابر سیلات محافظت شود.

حزب سبزها خواستار ارائه بودجه بیشتر برای پیشگیری از سیل شد. سخنگوی سیاست زیست محیطی گروه پارلمانی سبزها تاکید کرده است که “پیشگیری از سیل و سازگاری با اقلیم اکنون باید در همه برنامه ریزی‌ها در نظر گرفته شود”. این حزب می‌گوید که جاری شدن سیل و سیلاب در آلمان بیشتر و شدیدتر می‌شود و این کشور تاکنون آمادگی کافی در برابر پیامدهای بحران آب و هوایی را نداشته است.

در تابستان ۲۰۲۱ در منطقه آرتال در ایالت راینلندزفالتس، واقع در غرب آلمان سیلی ف

اجعه‌بار جاری شد که در اثر آن ۱۳۴ نفر جان خود را از دست دادند و خسارت‌های زیادی به ساکنان این منطقه وارد شد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *