نتایج یک تحقیق: مهاجران بیشتری کانادا را ترک می‌کنند

تحقیقات تازه نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر شمار بیشتری از تازه‌واردهایی که به کانادا مهاجرت کرده‌اند از تصمیم خود منصرف شده‌اند. این موضوع برای کشوری که برای رشد جمعیت و رشد اقتصادی خود به مهاجران متکی است می‌تواند به یک معضل تبدیل گردد.

نرخ مهاجرانی که کانادا را ترک می‌کنند یا به عبارتی مهاجرت مضاعف به یک کشور ثالث را برمی‌گزینند، از دهه ۱۹۸۰ تا به امروز به طور پیوسته در حال افزایش بوده است و در این میان، گروه‌های تازه‌واردتر شاهد ریزش‌های بیشتری هستند.

نتیجه این گزارش که روز سه‌شنبه ۳۱ اکتبر منتشر شد، خطرات ناشی از ناتوانی کانادا در برآورده کردن انتظارات مهاجران تازه‌وارد را گوشزد می‌کند. امری که با بالارفتن هزینه‌های مسکن و اوضاع متلاطم نظام مراقبت‌های بهداشتی در کنار وضعیت اشتغال ناقص (یا همان به‌کارگیری نیروی کار زیر مقدار بهره‌وری اشخاص) و سایر مسائل، بر این پیچیدگی می‌افزاید.

حمایت عمومی از سطح بالای پذیرش مهاجر به دلیل نگرانی‌ها در مورد قیمت و در دسترس بودن مسکن رو به کاهش گذاشته است.

 این حمایت رو به کاهش، همراه با نارضایتی فزاینده در میان تازه واردان، چالشی جدید برای دولتی خواهد بود که در تلاش است تا در رقابت‌های جهانی همچنان به جذب کارگران ماهر ادامه دهد.

به گفته برنهارد، فقدان اشتیاق برای اقامت در کانادا که منجر به مهاجرت دوباره تازه واردان به کشورهای ثالث شده است، باعث ریزش شدید تقاضا برای گرفتن ملیت کانادایی نیز شده است. 

در کانادا شمار دارندگان اقامت دائم که در طی ۱۰ سال پس از ورودشان درخواست شهروندی خود را ثبت کرده‌اند، بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۲۱ حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است.

منبع خبر

2 thoughts on “نتایج یک تحقیق: مهاجران بیشتری کانادا را ترک می‌کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *