پیرمرد بریتانیایی با ۱۱۱ سال سن به عنوان مسن‌ترین مرد جهان شناخته شد

پیرمرد بریتانیایی با ۱۱۱ سال سن به عنوان مسن‌ترین مرد جهان شناخته شد
۱

بنیاد رکوردهای جهانی گینس به صورت رسمی «جان آلفرد تینیس‌وود» اهل بریتانیا را که اکنون ۱۱۱ سال سن دارد، به عنوان «مسن‌ترین مرد جهان» اعلام کرد.

آقای تینیس‌وود این عنوان را به دنبال مرگ خوان ویسنته پرز مورا، رکورددار قبلی از ونزوئلا که در اوایل ماه جاری در سن ۱۱۴ سالگی درگذشت به خود اختصاص داده است.

گیسابورو سونوبه، شهروند اهل ژاپن نیز که بعد از او با ۱۱۲ سال سن مسن‌ترین مرد جهان لقب گرفته بود در ۳۱ مارس در ۱۱۲ سالگی درگذشت.

دارنده عنوان جدید که متولد شهر لیورپول و حسابدار بازنشسته است، گواهینامه رکوردهای جهانی گینس را در محل زندگی‌اش در خانه سالمندان ساوتپورت در شمال غربی انگلستان دریافت کرد.

آقای تینیس‌وود که در ۲۶ اوت ۱۹۱۲، تنها چند ماه پس از غرق شدن کشتی تایتانیک، متولد شده است، یکی معدود بریتانیایی‌های زنده‌ای است که دو جنگ جهانی را به چشم دیده‌اند. وی خود در ارتش بریتانیا در جنگ جهانی دوم خدمت کرده است.

مطالب بیشتر

اگرچه بسیاری از رژیم غذایی مدیترانه‌ای به عنوان کلید زندگی طولانی‌تر یاد می‌کنند، آقای تینیس‌وود می‌گوید که به جز لذت بردن از «ماهی و چیپس در هر جمعه»، از هیچ رژیم غذایی خاصی پیروی نمی‌کند.

او با بیان اینکه کلید طول عمر او «اعتدال» بوده است، گفت: «اگر زیاد مشروب بخورید یا پرخوری کنید یا زیاد راه بروید (و در مجموع اگر بیش از حد هر کاری انجام دهید) در نهایت رنج خواهید برد.»

جدا از پرهیز از افراط و همینطور خوردن غذای سنتی بریتانیایی برای یک بار در هفته، او معتقد است که طول عمرش «شانس محض» بوده است.

آقای تینیس‌وود در این باره گفت: «شما یا زیاد عمر می‌کنید یا کوتاه، و کار زیادی در مورد آن از دستتان برنمی‌آید.»

جان آلفرد تینیس‌وود علیرغم کسب عنوان جدید، مسن‌ترین فرد زنده جهان به حساب نمی‌آید چرا که این عنوان در حال حاضر به ماریا برانیاس موررا پیرترین زن جهان از اسپانیا با ۱۱۷ سال سن تعلق دارد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *