آغاز نشست تغییرات اقلیمی کوپ ۲۸ در دبی؛ برنامه‌ریزی برای تامین چند صد میلیون دلاری در صندوق بلایا

بیست و هشتمین نشست تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد از روز پنجشنبه در دبی امارات عربی متحده آغاز شد. دولت‌ها در حال آماده شدن برای مذاکراتی ماراتن‌گونه در مورد موافقت برای حذف تدریجی استفاده از ذغال سنگ، نفت و گاز منتشر کننده دی‌اکسید کربن در جهان هستند. موادی که منابع اصلی انتشار گازهای گلخانه‌ای در جهان به شمار می‌رود؛ اما مسیر پیش‌رو چندان ساده به نظر نمی‌رسد و کشورهای جهان برای نخستین بار قرار است در خصوص این موضوع با یکدیگر مذاکره کنند. 

جابر که مدیرعامل شرکت ملی نفت امارات عربی متحده نیز هست، پس از ماه‌ها انتقاد از انتصاب او به ریاست کوپ ۲۸ تلاش کرد تا در سخنرانی ابتدایی خود لحنی آشتی‌جویان داشته باشد. او در این خصوص گفت: «نظرات قوی در مورد ایده گنجاندن جملاتی در خصوص سوخت‌های فسیلی و انرژی‌های تجدید پذیر در متن مورد مذاکره وجود دارد. من از شما می‌خواهم که با همکاری یکدیگر این کار را انجام دهیم. ضروری است که هیچ موضوعی روی میز رها نشود و همانطور که گفته‌ام باید دنبال راه‌هایی باشیم که از گنجاندن نقش سوخت‌های فسیلی اطمینان حاصل کنیم.» 

این مقام اماراتی همچنین از تصمیم کشورش برای «تعامل فعالانه» با شرکت‌های سوخت فسیلی حمایت و تاکید کرد که بسیاری از شرکت‌های ملی نفت نفت اهداف بلندپروازانه‌ای برای چشم‌انداز ۲۰۵۰ اتخاذ کرده‌اند. 

منبع خبر

One thought on “آغاز نشست تغییرات اقلیمی کوپ ۲۸ در دبی؛ برنامه‌ریزی برای تامین چند صد میلیون دلاری در صندوق بلایا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *