بیشترین جست‌وجوهای گوگل در سال ۲۰۲۳ چه بود؟

گوگل، غول فناوری مستقر در کالیفرنیا، دوشنبه، ۱۱ دسامبر (۲۰ آذر)، مجموعه‌ای از بیشترین پرسش‌های جهانی ۲۰۲۳ را منتشر کرد. این جست‌وجوها، از پرسش‌هایی درباره فیلم‌های پرفروش «باربی» و «اوپنهایمر» تا اخبار غم‌انگیزی را شامل می‌شود که در سراسر دنیا بازتاب یافته‌اند.

به گزارش اسوشیتدپرس، بر اساس داده‌های جهانی گوگل، جنگ جاری اسرائیل و حماس در صدر اخبار ۲۰۲۳ قرار گرفت. پس از آن، بیشترین پرسش‌ها و جست‌وجوها مربوط به منفجر شدن زیردریایی تایتان در ژوئن و نیز زلزله‌های ویرانگر فوریه در ترکیه و سوریه بوده است.

فردی که نامش بیش از هر کس دیگری در جست‌وجوی امسال گوگل دیده می‌شود، دامار هملین است؛ بازیکن ۲۴ ساله تیم فوتبال آمریکایی بوفالو بیلز که در جریان یک بازی در ژانویه، به ایست قلبی نزدیک به مرگ دچار شد.

 شخصیتی که در رتبه بعدی جست‌وجوهای گوگل در ۲۰۲۳ قرار گرفت، جرمی رنر است؛ بازیگری که اوایل سال جاری میلادی از یک تصادف شدید با ماشین برف‌روبی جان سالم به در برد. متیو پری و تینا ترنر نیز از چهره‌های دیگری‌اند که در ۲۰۲۳ نامشان بیشترین جست‌وجو را در گوگل به خود اختصاص داده است.

در دنیای سرگرمی، جست‌وجوی «باربی» بر فیلم‌های جست‌وجوشده دیگر در گوگل سیطره یافت. پس از آن، فیلم‌های «اوپنهایمر» و فیلم هیجانی هندی «جوان» قرار می‌گیرند. در میان آثار تلویزیونی نیز فیلم‌های «آخرین بازمانده از ما»، «چهارشنبه» و «جینی و جورجیا» سه اثر پرطرفدار و پر‌جست‌وجو در  ۲۰۲۳ بودند.

در دنیای ورزش نیز جست‌وجو درباره باشگاه اینتر میامی، مقصد جدید لیونل مسی، فوق‌ستاره فوتبال آرژانتینی، بیشترین عبارت جست‌وجوشده در گوگل بود.

در ایالات متحده، بسیاری از جست‌وجوگران اینترنتی در ۲۰۲۳ این پرسش‌ها را مطرح کردند که چرا تخم‌مرغ و بلیت‌های کنسرت تیلور سوئیفت اینقدر گران است.

گوگل می‌گوید که نتایج جست‌وجوهای ۲۰۲۳ را از روز یکم ژانویه تا ۲۷ نوامبر سال جاری جمع‌آوری کرده است.

گوگل همچنین به مناسبت ۲۵ سالگی این موتور جست‌وجوگر، داده‌های برتر جست‌وجوی «تمام دوران‌ها» را در دسته‌های مختلف منتشر کرد. از ۲۰۰۴ (زمانی که بیشترین داده‌های این شرکت برای نخستین بار در سطح جهان در دسترس قرار گرفت)، نام بیانسه بیشترین جست‌وجو را در گوگل به خود اختصاص داده است. در دنیای ورزش، کریستیانو رونالدوی پرتغالی، و در دنیای هنرهای نمایشی نیز بازیگران «هری‌ پاتر» بیشترین جست‌وجو را به خود اختصاص داده‌اند.

پیش از گوگل نیز هفته گذشته «ویکی‌پدیا» فهرست پربازدیدترین عبارت‌های سال جاری میلادی را منتشر، و اعلام کرد که مقاله‌‌ای درباره «چت‌جی‌پی‌تی» پیشتاز این فهرست است.

منبع خبر

One thought on “بیشترین جست‌وجوهای گوگل در سال ۲۰۲۳ چه بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *