تخته شناوری که رز را در فیلم تایتانیک نجات داد در یک حراجی ۶۶۳ هزار یورو فروش رفت

تخته شناوری که رز را در فیلم تایتانیک نجات داد در یک حراجی ۶۶۳ هزار یورو فروش رفت
۱

درب شناور معروف فیلم تایتانیک، همان دری که باعث نجات رز (با بازی کیت وینسلت) شد اما جک (با بازی لئوناردو دی‌کاپریو) آن را در وضعیتی ناگوار رها کرد، با قیمت هنگفتی در یک حراجی به فروش رفت.

این تکه چوب بالسا که در واقع بخشی از چارچوب درِ ورودی سالن درجه یک کشتی بود، در حراجی «گنجینه‌های سیاره هالیوود» که توسط حراجی هریتیج برگزار شد، به مبلغ باورنکردنی ۷۱۸ هزار دلار معادل ۶۶۳ هزار یورو به فروش رفت. 

با این که در این حراجی دیگر اشیای با ارزش دیگری هم برای فروش وجود داشت اما هیچ‌کدام نتوانستند به قیمت این تکه چوب مشتری داشته باشند. به عنوان مثال تازیانه ایندیانا جونز در فیلم معبد عذاب و همچنین تبر تهدید آمیز جک نیکلسون در فیلم درخشش هم در این حراجی برای طرفداران سینمای جهان به فروش گذاشته شدند. 

از زمان اکران فیلم تایتانیک بحث داغی بین طرفداران این فیلم در گرفته بود که آیا این تکه چوب می‌توانسته به راحتی برای هر دوی رز و جک جا داشته باشد یا خیر. با این که در فیلم به این وسیله به عنوان در اشاره می‌شود، حراجی به طور خاص اعلام کرده که این سازه‌ی پیچیده در واقع بخشی از چارچوب در بوده که درست بالای ورودی سالن درجه یک کشتی قرار داشته است.

از دیگر وسایل باارزش سینمایی که به حراج گذاشته شدند، می‌توان به وسایل مختلفی از مجموعه فیلم‌های ایندیانا جونز اشاره کرد. تازیانه‌ی نمادین هریسون فورد در فیلم معبد عذاب با قیمت حیرت‌انگیز ۴۸۴ هزار یورو یکی دیگر از چیزهایی بود که در این حراجی به فروش رفت. همچنین جام مقدس، که به طور مشهور به عنوان «جام یک نجار» در فیلم آخرین جنگ صلیبی شناخته می‌شود، نیز با رقم قابل توجه ۸۱ هزار یورو به فروش رفت. 

اما تبر جک نیکلسون در فیلم درخشش یکی دیگر از محصولات چشمگیر بود که یک خریدار حاضر شد برای داشتن آن مبلغ  ۱۱۵ هزار یورو بپردازد.

بیشتر بخوانید

از دیگر محصولات فروش رفته در این حراجی می‌توان به توپ بولینگ بیل موری از فیلم کینگ‌پین با قیمت ۳۲۳ هزار یورو، لباس مشکی و براق سیمبیوت توبی مگوایر از فیلم مرد عنکبوتی ۳ به مبلغ ۱۱ هزار یورو اشاره کرد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *