مردی که پس از بردن بلیت بخت‌آزمایی میز بیلیارد خریده بود، کاپیتان انگلیس شد

مردی که پس از بردن جایزه ۲/۴ میلیون پوندی (تقریبا ۳ میلیون دلار) بخت‌آزمایی یک میز بیلیارد خریده بود، حالا قرار است برای تیم انگلیس در مسابقات اروپایی بازی کند.

نیل جونز ۵۹ ساله اهل استوک آن ترنت و شریک زندگی‌اش جولی کرکام، کمی قبل از کریسمس ۲۰۱۰ برنده این جایزه شدند.

آقای جونز پس از خریدن میز بیلیارد از وقت آزادی که در اختیار داشت استفاده کرد و هم بازی‌اش را بهبود بخشید و هم رتبه‌اش در رده‌بندی را بالاتر برد.

او گفت که رقابت کردن برای کشورش در مالت «پرافتخارترین لحظه» زندگی‌اش خواهد بود.

این زوج پس از برنده شدن تصمیم گرفتند که «زندگی جدیدی» را از اول ژانویه ۲۰۱۱ شروع کنند و برای آقای جونز بخشی از این ماجرا شامل بازی بیلیارد در یک تالار محلی هنگام جشن‌های پس از بردن جایزه بود.

او گفت: «من چوپ را برداشتم و بازی کردم. بعد به خانه برگشتم و اتاق نهارخوری را اندازه گرفتم تا بتوانم یک میز بیلیارد مناسب بخرم.»

آقای جونز که «هزاران ساعت» صرف تمرین بیلیارد کرده گفت: «برنده شدن لاتاری موجب شد که بتوانم برای این کار ساعت‌ها وقت بگذارم. اگر برنده نشده بودم، پول کافی برای خریدن میز بیلیارد و وقت آزاد برای تمرین نداشتم و هنوز روی زانوهایم نشسته بودم و کاشی‌کاری می‌کردم.»

او همچنین از قرنطینه ناشی از همه‌گیری کرونا در سال ۲۰۲۰ استفاده کرد و در زمانی که میخانه‌ها و تالارهای بیلیارد بسته شده بودند، در خانه تمرین می‌کرد.

او که اوایل سال جاری میلادی برای شرکت در مسابقات قهرمانی انگلیس انتخاب شده بود، ماه نوامبر کاپتانی تیم B۱ انگلیس را در مسابقات قهرمانی اروپا به عهده خواهد داشت.

آقای جونز در مورد تغییری که برنده شدن در زندگی‌اش ایجاد کرده، گفت: «اگر بخاطر برنده شدن در لاتاری نبود، این ماجرا پیش نمی‌آمد. وقتی جایزه را بردم پول چندانی نداشتم و حالا کاپیتان کشورم هستم. برای این که به مالت پرواز کنم، پیراهن انگلیس را بپوشم و تیم را رهبری کنم، لحظه‌شماری می‌کنم.»

منبع خبر

One thought on “مردی که پس از بردن بلیت بخت‌آزمایی میز بیلیارد خریده بود، کاپیتان انگلیس شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *