یوشیمی یاماشیتا از ژاپن، نخستین داور زن در جام ملت‌های آسیا

یوشیمی یاماشیتا از ژاپن، نخستین داور زن در جام ملت‌های آسیا

یوشیمی یاماشیتا اهل ژاپن، نخستین داور زن در تاریخ مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا است. او دیدار تیم‌های استرالیا و هند در گروه دوم مسابقات را قضاوت خواهد کرد.

برای نخستین بار در تاریخ مسابقات جام ملت‌های آسیا، یک زن قضاوت یکی از بازی‌ها را عهده‌دار شده است. یوشیمی یاماشیتا داور اهل ژاپن قرار است در هجدهمین دوره از این مسابقات به میزبانی قطر، دیدار تیم‌های استرالیا و هند را سوت بزند.

او درباره حضورش در این مسابقات گفت: «بسیار باعث افتخارم است که در این مسابقات به عنوان یک داور زن از ژاپن حضور دارم.»

یاماشیتا تاکید کرد قصد دارد تمام تلاشش را انجام دهد تا به بهترین شکل داوری کند.

او با اشاره به فقدان داوران زن در بسیاری از کشورهای آسیایی ابراز امیدواری کرد تا حضورش در این مسابقات باعث شود تا این‌گونه فرصت‌ها در اختیار دیگر داوران زن هم قرار گیرد و بر شمار داورهای زن افزوده شود.

یاماشیتا افزود که در هفته‌های گذشته، در دوره‌های فشرده و ویژه‌ای شرکت کرده تا با آمادگی کامل در این مسابقات حضور یابد.

برای نخستین بار در تاریخ رقابت‌های جام ملت‌های آسیا قرار است تکنولوژی وی‌ای‌آر مورد استفاده قراربگیرد.

یوشیمی یاماشیتا می‌گوید که او و سایر داوران حاضر در این مسابقات بویژه بر روی نحوه ارتباط با داوران در اتاق وی‌آی‌آر متمرکز بوده‌اند.

او تصریح کرد که از فشارهای کنونی بر روی خود به عنوان نخستین داور زن در این مسابقات، آگاه و خوشحال است: «من این فشار را احساس می‌کنم چون اینجا هستم. اما راستش را بخواهید، وقتی سوت آغاز بازی را می‌زنم، دیگر این فشارها را فراموش می‌کنم.»

یوشیمی یاماشیتا پیشتر نیز در مسابقات مهمی همچون جام ‌جهانی زنان در استرالیا و لیگ قهرمانان آسیا سوت زده بود. او نخستین داور زن در لیگ قهرمانان آسیا نیز به شمار می‌رود

هجدمین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا به میزبانی قطر از شامگاه جمعه ۲۲ دی‌ماه با بازی تیم‌های قطر و لبنان در ورزشگاه لوسیل به قضاوت علیرضا فغانی، داور ایرانی، آغاز می‌شود.

فغانی که همراه با خانواده‌اش در سال ۲۰۱۹ به استرالیا مهاجرت کرده، در این مسابقات به عنوان داوری از کشور استرالیا حضور یافته است.

منبع خبر

2 thoughts on “یوشیمی یاماشیتا از ژاپن، نخستین داور زن در جام ملت‌های آسیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *