رونمایی از هوش مصنوعی جدید با توانایی تقلید صدا در ۱۵ ثانیه

شرکت “چت جی‌پی‌تی” از فناوری جدید شبیه‌سازی صدا رونمایی کرد. این فناوری جدید می‌تواند صدای شما را در عرض ۱۵ ثانیه پس از ضبط تقلید کند.

شرکت توسعه‌دهنده “چت جی‌پی‌تی” از فناوری شبیه‌سازی صداهای واقعی رونمایی کرده است. مؤسسهٔ پژوهشی هوش مصنوعی “اوپن‌ای‌آی” گفته است که این برنامه می‌تواند صدای انسان را در عرض ۱۵ ثانیه پس از ضبط تقلید کند.

این ابزار جدید که “موتور صوتی” نام گرفته است، به دلیل نگرانی‌های امنیتی “فعلا” وارد بازار نخواهد شد.

کارشناسان نگران سوء‌استفاده از برنامه‌هایی هستند که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، زیرا تعداد فزاینده‌ای از برنامه‌های شبیه‌سازی صدا وجود دارند که  استفاده از آنان آسان و ردیابی آنها دشوار است.

شرکت اوپن‌ای‌آی (OpenAI) اعلام کرده است که از این مسائل آگاه است. با توجه به احتمال استفاده نادرست از صداهای مصنوعی‌، این شرکت تصمیم گرفته است که رویکردی “احتیاطی” را طی کند.

این نگرانی وجود دارد که برخی از کاربران تلاش کنند تا با شبیه‌سازی صدا بر روند انتخابات تاثیر بگذارند.

شرکایی که ابزار “موتور صوتی” را آزمایش کردند به توافق رسیدند که ضبط صدا باید مستلزم رضایت صریح هر فردی باشد که صدایش توسط برنامه کپی شده است.

بیشتر بخوانید

علاوه بر این، باید برای شنوندگان روشن شود، صداهایی که می‌شنوند توسط هوش مصنوعی تولید شده است تا بتوانند از این طریق از احتمال “سوءاستفاده” از این برنامه پیشگیری کنند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *