سرما در اروپا؛ یخ‌زدگی اعضای بدن ورزشکاران در مسابقات جهانی

سرما در اروپا؛ یخ‌زدگی اعضای بدن ورزشکاران در مسابقات جهانی. همچنین برخی از گذرگاه‌های مهم در رشته کوه‌های بالکان نیز به این علت به طور موقت برای تردد خودروها، مسدود شده‌اند. گفته می‌شود چندین پرواز بین‌المللی هم در فرودگاه وارنا در بلغارستان لغو شده‌است.

وضعیت وخیم آب‌و‌هوایی ظاهراً باعث کشته‌شدن سه شهروند و نیز مجروحیت ۳۶ تن در بلغارستان شده است.

طوفان برف همچنین باعث ایجاد اختلال در تردد اتوموبیل‌ها در جاده‌های اطراف شهر بندری اودسا در اوکراین نیز شده است.

بنا به گزارش رسانه‌ها، کاله هالفوارسون، ملی‌پوش اسکی سوئد در ماده اسکی صحرایی در حین حضور در رقابت‌های جام جهانی در شهر کوسامو در فنلاند متحمل “مصدومیت عجیبی” شده است.

آلت تناسلی این ورزشکار روز یکشنبه ۲۶ نوامبر در حین حضورش در مسابقات کراس کانتری در دمای ۱۹ درجه سانتیگراد زیر صفر، ناگهان “یخ زد”.

این اسکی‌باز که دو مقام نایب‌قهرمانی جهان را در فهرست کامیابی‌های خود دارد، به روزنامه “اکسپرسن” گفت: «آلت تناسلی من در حین مسابقه یخ زد. این اتفاق هم وحشتناک بود و هم خیلی دردناک.»

این اسکی‌باز ۳۴ ساله با خنده همچنین اشاره کرد: «من خوشبختم که به زودی فرزند دومم متولد می‌شود. چون این امر در آینده سخت خواهد بود، اگر فعالیت ورزشی‌ام را به این صورت ادامه دهم.»

کاله هالفوارسون این مسابقات را سرانجام به عنوان موفق‌ترین اسکی‌باز سوئدی با کسب رده هجدهم به پایان رساند.

در همین مسابقات، ورزشکار آلمانی نیز دچار یخ‌زدگی اعضای بدن از جمله انگشت پا و چشم شد. او گفته است که این یخ‌زدگی به رغم رعایت تمام مسائل ایمنی صورت گرفته است و افزود پس از چند دقیقه دیگر چیزی را نمی‌دیدم.

بنا بر قوانین بین‌المللی مسابقات اسکی، انجام مسابقات تا دمای منفی ۲۰ درجه مجاز است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *