یورگن کلوپ پس از خداحافظی از لیورپول به چه تیمی خواهد رفت؟

یورگن کلوپ پس از خداحافظی از لیورپول به چه تیمی خواهد رفت؟

پس از اعلام کناره‌گیری یورگن کلوپ از سرمربی‌گیری لیورپول، گمانه‌زنی‌ها برای انتخاب تیم بعدی او توجه‌ها را به خود جلب کرده است. هدایت تیم ملی فوتبال آلمان یا بایرن‌مونیخ از گزینه‌های مطرح در این زمینه محسوب می‌شوند.

یورگن کلوپ، سرمربی ۵۶ ساله تیم فوتبال لیورپول انگلیس اعلام کرده است که در پایان فصل جاری در تابستان سال ۲۰۲۴ پس از ۹ سال فعالیت از سرمربی‌گری این تیم پُرآوازه کناره‌گیری و فصل جدیدی را در زندگی شخصی خود آغاز خواهد کرد.

تصمیم جدید این سرمربی آلمانی به موج گمانه‌زنی‌ها پیرامون گزینه‌های احتمالی برای ایستگاه بعدی او در سمت سرمربی‌گری، دامن زده است.

این در حالی است که کلوپ هم‌زمان با اعلام خداحافظی از لیورپول تاکید کرده است که قصد دارد دست‌کم یک سال از دنیای فوتبال کنار رود و استراحت کند. 

یورگن کلوپ بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۰ در تیم ماینتس آلمان با سیروس دین‌محمدی و سرژیک تیموریان همبازی بوده است.

افتخارات بی‌نظیر کلوپ، او را در حال حاضر در جمع مربیان نخبه و برتر فوتبال جهان قرار داده است.

یورگن کلوپ در ۹ سال اخیر با تیم لیورپول موفق به کسب عنوان‌های قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، لیگ برتر انگلیس، جام حذفی انگلیس، جام اتحادیه و نیز سوپرجام انگلیس شده است.

این کامیابی‌ها یورگن کلوپ را به یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین چهره‌های تاریخ فوتبال انگلیس تبدیل کرده است.

او پیشتر با تیم بوروسیا دورتموند میان سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ نیز به دو مقام قهرمانی فوتبال بوندس‌لیگا، دو عنوان قهرمانی در سوپرجام آلمان و یک قهرمانی در جام حذفی آلمان دست یافته بود. پیش از حضور در دورتموند هم صعود تاریخی تیم فوتبال ماینتس به بوندس‌لیگا در سال ۲۰۰۴ با سرمربی‌گری یورگن کلوپ رقم خورد.

سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال آلمان به عنوان گزینه اصلی 

تیم ملی فوتبال آلمان در طول سال‌‌های اخیر بحران‌های فراوانی را تجربه کرده است. ناکامی‌های متوالی در رقابت‌‌های جام جهانی ۲۰۱۸، جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۱ منجر به کناره‌گیری یوآخیم لوو و همچنین هانزی فلیک از سر‌مربی‌گری تیم ملی فوتبال آلمان شد.

حال یولیان ناگلزمان نیز به عنوان جایگزین فلیک در طول ماه‌های اخیر ناکامی‌های متعددی را با عقاب‌پوشان آلمان تجربه کرده است.

محافل فوتبال آلمان به این خاطر موضوع اخراج احتمالی او از سمت سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال آلمان را در صورت عملکرد ناموفق این تیم در جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴ مطرح کرده‌اند.

رونی تسیمرمان، نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال آلمان در این مورد می‌گوید: «یورگن کلوپ یک مربی بی‌نظیر است. این یک واقعیت است. ما هیچ تردیدی نداریم که کلوپ می‌تواند گزینه‌ای برای سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال آلمان باشد.»

یکی از سناریو‌های فعلی، بازگشت موقت رودی فولر به سکان رهبری کادر فنی تیم ملی فوتبال آلمان به مدت یک سال تا تابستان سال ۲۰۲۵ و پس از آن آغاز سرمربی‌گری یورگن کلوپ در تیم ملی فوتبال آلمان است.

این سناریو با توجه به اظهارات یولیان ناگلزمان مبنی به علاقه او به سرمربی‌گری در یک تیم باشگاهی، در حال حاضر خیلی دور از انتظار به نظر نمی‌آید.

در عین حال به نظر می‌آید که سران باشگاه بایرن‌مونیخ نیز در آینده به جذب یورگن کلوپ برای سرمربی‌‌گری این تیم رکورددار قهرمانی در فوتبال آلمان، علاقه‌مند هستند.

در حال حاضر سناریوی حضور کلوپ بر روی نیمکت بایرن‌مونیخ مطرح نیست. اما در صورت ناکامی توماس توخل، سرمربی فعلی بایرن‌مونیخ، احتمال می‌رود این سناریو ناگهان در اولویت باشگاه بایرن‌مونیخ قرار گیرد.

اولی هونس، رئیس افتخاری باشگاه بایرن‌مونیخ در گذشته به طور علنی تاکید کرده است که “خیلی دوست دارد کلوپ را در بایرن مونیخ ببیند.”

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *