یک کولبر اهل مریوان با شلیک نیروهای سپاه پاسداران کشته شد

۱

تیراندازی نیروهای مسلح حکومت جمهوری اسلامی به سوی کولبران در استان‌ کردستان بار دیگر قربانی گرفت.

بر اساس گزارش رسانه‌های حقوق بشری کرد، ظهر دوشنبه ٢٧ آذر ماه ١۴٠٢، یک کولبر اهل بانه با نام «علی قادری» با شلیک مستقیم نظامیان جمهوری اسلامی کشته شد.

سازمان حقوق بشری هه‌نگاو گزارش کرده علی قادری در مرز «آسناوا» شهر مریوان و در حالی که در داخل خاک اقلیم کُردستان بود، بدون اخطار قبلی هدف تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

این کولبر ۵۲ ساله که پدر ۴ فرزند است از ناحیه قلب هدف تیراندازی قرار گرفته و پیکر وی توسط نیروهای سپاه از داخل خاک اقلیم کُردستان به داخل مرزهای مریوان منتقل شده است.

شلیک بی ضابطه نیروهای جمهوری اسلامی به سوی کولبرانی که از شدت فقر به این کار روی آورده‌اند، از ابتدای آذرماه امسال باعث کشته شدن دسته‌کم چهار نفر شده است.

بامداد دوشنبه ١٣ آذر ماه ١۴٠٢ یک کولبر اهل بانه با نام «اهون دشتی» با شلیک مستقیم نیروهای مرزی جمهوری اسلامی کشته شد.

پیش از آن و در شامگاه یکشنبه ۵ آذر نیز یک کولبر جوان به نام یاور ویسی  از فاصله نزدیک و با شلیک اسلحه جنگی کلاشینکوف، توسط نیروهای هنگ مرزی نوسود از ناحیه پشت مورد هدف قرار گرفت و پس از انتقال به بهداری نوسود، بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

در همان روز یک کودک کولبر ۱۷ ساله به نام فاروق علیزاده  هم در مرز هه‌نگه‌ژال بانه هدف گلوله نظامیان جمهوری اسلامی قرار گرفت و کشته شد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *