حمله با چاقو در پاریس؛ مقامات قضایی می‌گویند مادر مظنون «نگرانی‌های خود را گزارش کرده بود»

مادر مردی که مظنون به قتل یک گردشگر آلمانی در نزدیکی برج ایفل پاریس است، چند هفته قبل از حادثه نگرانی خود را درباره رفتار پسرش به پلیس اطلاع داده بود.حمله با چاقو در پاریس؛ مقامات قضایی می‌گویند مادر مظنون «نگرانی‌های خود را گزارش کرده بود. دادستان ضدتروریسم فرانسه روز یکشنبه جزئیات بیشتری را درباره مظنون اصلی در این قتل منتشر کرد. او گفت آقای رجب‌پور در سال ۱۹۹۷ در خانواده‌ای بدون علائق مذهبی متولد شده اما در ۱۸ سالگی به اسلام گرویده و خیلی زود ایدئولوژی افراطی را سرلوحه خود قرار داده است.

به گفته او آقای رجب‌پور در سال ۲۰۱۶ برای پیوستن به داعش در سوریه برنامه ریزی کرده بود و در همان سال در پی محکوم شدن به «برنامه‌ریزی برای خشونت» چهار سال به زندان رفته است. او در عین حال تحت درمان روانی بوده و در فهرست ویژه‌ تندرو‌های احتمالی قرار داشته است.

طبق اعلام مقامات آقای رجب‌پور در پایان دوره یک‌ساله آزمایشی آزادی‌اش تحت درمان اجباری روانکاو بوده و همزمان تحت نظر سرویس‌های امنیتی و جاسوسی قرار داشته است.

با این حال، به گفته دادستان ضدتروریسم فرانسه، اطلاعات کافی برای پیگرد وجود نداشته و مظنون قرار بود تحت درمان بیماری روانی قرار بگیرد.

وی پیش از حمله، ویدئویی مبنی بر وفاداری به گروه داعش منتشر کرده بود. در حمله روز شنبه، یک توریست آلمانی-فیلیپینی به ضربات چاقو جان باخت و دو نفر دیگر از جمله یک انگلیسی زخمی شدند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *